Generic selectors
Пошук у змесце
Шукаць у паведамленнях
Шукаць на старонках

У зале музея прайшоў семінар для членаў Асацыяцыі кіраўнікоў грамадскага аб’яднання “Беларускае педагагічнае таварыства”

3 сакавіка 2020 года Акадэміяй паслядыпломнай адукацыі быў арганізаваны семінар “Платныя адукацыйныя паслугі: спецыфіка арганізацыі, праблемы, перспектывы» для кіраўнікоў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі, членаў Асацыяцыі кіраўнікоў грамадскага аб’яднання «Беларускае педагагічнае таварыства».

У ходзе семінара былі абмеркаваны пытанні прававога рэгулявання працэсу аказання платных адукацыйных паслуг, напрамкі ўзаемадзеяння суб’ектаў адукацыі па задавальненні запытаў соцыума.

Напрыканцы сустрэчы ўдзельнікі семінара пазнаёміліся з экспазіцыяй музея «Вучэбная кніга ў гісторыі адукацыі». Падчас экскурсіі былі прадэманстраваны адметныя вучэбныя кнігі, якія выкарыстоўваліся ў адукацыйным працэсе ва ўстановах адукацыі Беларусі ў розныя гістарычныя эпохі.